OFİS KOLTUĞU

Uluslararası tasarımcılar ile ergonomi uzmanlarının tasarım ve geliştirme sürecinde aktif rol aldığı Yalçınkaya ofis koltukları çalışma, seminer, ziyaretçi - toplantı ve ortak alan başlıkları altında toplanıyor. Ofisler yanında eğitim, sağlık, finans, turizm gibi sektörlere göre özelleşen alanlar için de tasarım ödüllü ofis sandalyeleri sunuluyor. Modern ofis mobilyaları sunan Yalçınkaya aynı zamanda ünlü ofis sandalyesi üreticilerinin bayiliğini üstlenerek ofis koltuğu alternatiflerini zenginleştiriyor.

OFİS KOLTUĞU MODELLERİ NELERDİR ?

Ofis koltuğu, oturuş şekli ile, bel kavisine göre zaman içerisinde şekil alma özelliklerine sahip olmalıdır. Kilo ve boy ölçülerinize zamanla kişiye özel hale gelecek olan ofis koltukları, temelde çalışma koltuğu, yönetici koltuğu, misafir koltuğu olarak çeşitlenir.

Ofis koltukları, ofis çalışanları için özel olarak dizayn edilmiş, tüm gün masa başında oturan çalışanların ergonomisi düşünülerek tasarlanmış koltuklardır. Ofis koltuğu bel, boyun gibi ana ağrı merkezlerine destek yapmakta ve duruş bozukluklarını önlemektedir. Ayarlanabilen pedallı amortisör ile kullanıcı için rahat pozisyon oluşturmaktadır. Ofis koltuğu modelleri çalışanların stres seviyelerini minimum seviyeye indirecek edecek materyalden üretilir. Kullanıcıların optimal bir ofis koltuğu kullanması, motivasyonları açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple ofis koltuğu fiyatları araştırması yapmadan önce ergonomik olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Doğru ofis koltuğu, doğru ergonomi demektir. Bu da ağrıları engelleyecek ve çalışanların konforunu ön planda tutacaktır.

OFİS KOLTUKLARININ KULLANIM ALANLARI NERELERDİR ?

Ofis koltukları, kullanıma alanına göre birkaç farklı modele ayrılmaktadır. Üst düzey yönetici, personel ve misafir için özel dizayn edilmiş ofis koltuklarının kullanım alanları aşağıda belirtilmiştir.

Ofis Çalışma Koltuğu: Ofislerde günlük 8 - 9 saat geçirmekte olan personel için özel dizayn edilmiş koltuklardır. Bu tarz ofis koltuklarının en en belirgin özellikleri, farklı boylara ayarlanabilmesidir. Başlıca ofis içerisinde ve masa başında oturarak çalışan personelin başlıca sorunu baş ve boyun bölgesindeki ağrıdır. Bu tarz ağrılar, öncelikle duruş bozukluklerından kaynaklanan ağrılardır. Ofis  koltuğunun,  ofis çalışanı fizyolojisi ile uyumlu olması gerekmektedir. Ergonomik ofis koltuğu sırt ve bel destekli olması gerekmektedir.Kullanım süresi boyunca kişilerin vücut ağırlıkları sabit kalsa bile bel bölgesine uygulanan baskı her geçen süre artmaktadır. Bu baskıda zamanla şiddetli ağrıya neden olabilir. Ofis koltukları öncelikle ağrıları engelleyen, omurlar ile bel bölgesindeki baskıyı azaltıp engelleyen aparatları olmalıdır. Yüksekliği ayarlanabilen ofis koltuğu kolçakları çalışma pozisyonuna uygun tasarlanmış olmalıdır. Çalışma süresince yaşanmakta olan stres öncelikle omuzlar ve kollarda ağrıya neden olur. Ofis koltuğun yükseklikleri ayarlanabiliyorken kolçakların da ayarlanabilir olması, tüm yaşanabilecek ağrıları minimize eder.

ERA OFİS KOLTUĞU SERİSİ

Ürün Kodu: Era Ofis Koltuğu
Alışveriş Sepetim